poniedziałek, 24 czerwca 2013

4 lata coworkingu - podsumowanie

22 czerwca przypadła czwarta rocznica działalności naszego warszawskiego biura coworkingowego biurco. Tradycyjnie jest to doskonały moment do posumowań. Oto ich garść.

4 lata coworkingu w Warszawie

Historia

Coworkingowe biurco zainaugurowało działalność 22 czerwca 2009 roku, ale pomysł powstał już w końcu poprzedniego roku. W chwili otwarcia byliśmy drugim, może trzecim coworkingiem w Warszawie - zaś w całej Polsce ich ilość można było policzyć na palcach jednej ręki! Jeśli chcesz poznać trochę naszej historii i genezę powstania biurca zajrzyj na pierwsze wpisy naszego bloga oraz do zeszłorocznego podsumowania trzech pierwszych lat działalności.

Garść danych

Od początku coworkingowej działalności znajdujemy się w postindustrialnym budynku starej drukarni zlokalizowanym niemal w samym centrum Warszawy - lokal, obecnie o powierzchni 274m2, utrzymany jest w charakterze loftu i składa się z różnorodnych przestrzeni: wydzielone mikrobiura, biurka w open space, kameralne sale spotkań i sala szkoleniowa oraz obszerny hol recepcyjno-rekreacyjny. W ramach naszej działalności zapewniamy ludziom wolnych zawodów, freelancerom, pracownikom zdalnym, start-upom i małym firmom profesjonalne i przystępne miejsce do pracy i spotkań. Na dzień dzisiejszy korzysta z naszego coworkingu 50 użytkowników z czego dwójka jest z nami właściwie od początku, a połowa dłużej niż rok. Osoby które można określić jako freelancer stanowią 71% - pozostali to właściciele i pracownicy małych firm. Niemal połowa użytkowników biura to kobiety co stanowi idealny wynik:) Branże w jakich działają "nasi" użytkownicy niezmiennie są bogato reprezentowane: od sektora IT, po tłumaczy, przez cały szereg niszowych specjalizacji. Nadto prawie setka firm korzysta z naszych usług wirtualnego biura.

W dalszym ciągu współpracujemy z Galerią QADRAT użyczając naszych ścian dla potrzeb ekspozycji obrazów i grafik uznanych polskich twórców.

Najważniejsze wydarzenia minionego roku

Można powiedzieć, że ostatni rok wypełniła nam rutyna codziennego działania. Wzięliśmy jednak udział w kilku interesujących projektach i sami zainicjowaliśmy pewne działania. Zacznijmy od najnowszych:

Coworking Leonardo projekt Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce propagujący coworking wśród europejskich przedsiębiorców w ramach którego wraz z kilkoma innymi warszawskimi coworkingami prezentowaliśmy naszą działalność, maj 2013.

Cross Innovation projekt organizowany przez Miasto Stołeczne Warszawa celem którego było wypracowanie modelowych miejsc służących współpracy przedsiębiorców z sektorem kreatywnym i stworzenie dla Miasta rekomendacji form pomocy dla działalności takich miejsc, kwiecień 2013.

Amatorska Liga Tenisa Biurcowego nasza wewnątrz biurowa inicjatywa o rekreacyjno-towarzyskim charakterze wykorzystująca salę konferencyjną niezgodnie z przeznaczeniem;), od marca 2013.

Społeczność specjalistów nasz projekt, którego celem jest prezentacja on-line użytkowników naszego coworkingu i ich działalności w najróżniejszych sektorach rynku, mająca ułatwić szybkie poznanie i wzajemną współpracę coworkerów, listopad 2012.

Biurko dla Mamy projekt serwisu mamopracuj.pl propagujący coworking wśród młodych Mam jako formę powrotu do życia zawodowego, październik 2012 oraz druga edycja trwająca obecnie.

Pośród tych okazjonalnych wydarzeń ciągle, choć nie koniecznie regularnie odbywają się nasze integracyjne Openbary, Śniadania Mistrzów, czy wieczory filmowe KinoCo.

Zamiast planów

Nigdy nie wiadomo co przyniesie życie, a najlepsze pomysły powstają zwykle spontanicznie - zamiast więc snuć tu jakieś plany pozostajemy otwarci na NOWE i zachęcamy do korzystania z naszego coworkingu, bo warto:)

Warto, bo mamy doświadczenie - jesteśmy najdłużej działającym biurem coworkingowym w Warszawie i jednym z pierwszych w Polsce.
Warto, bo oferujemy oryginalną przestrzeń - hale dawnej drukarni urządziliśmy w stylu loftu, z myślą o komforcie pracy i w sposób sprzyjający spotkaniom i nawiązywaniu kontaktów.
Warto, bo tworzymy społeczność - aktywną, żywą i niezwykle barwną wspólnotę niezależnych profesjonalistów z różnorodnych branż, gdzie współpraca jest tylko kwestią chęci.

Na koniec dziękujemy i pozdrawiamy wszystkich, którzy są z nami - czy to od zawsze, czy dopiero od teraz:)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum