Odnotowujemy kolejny raport z rynku biur coworkingowych, tym razem dotyczący Trójmiasta - jednego z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce.
Kolaż grafiki: biurco
Wraz z rozwojem biznesu i potrzeb zmieniających się rynków, nieustannie rośnie zapotrzebowanie na elastyczne rozwiązania biurowe. Obok Warszawy - niekwestiowanego lidera ilości powierzchni typu flex, na lokalną gwiazdę wyrasta Trójmiasto z dynamicznym sektorem nowych technologii, startupów i firm usługowych, gdzie jest obecnie ponad 25 tyś m2 a do końca roku prognozowane jest jeszcze 5 tyś m2. Szybko rośnie liczba operatorów powierzchni biurowych - do niedawna były to głównie biura lokalne o powierzchni do tysiąca metrów kwadratowych, dziś działają tam operatorzy sieciowi znani z innych miast Polski i Europy. Biura wyrózniają się swoimi indywidualnymi cechami i designem ale ofertę mają zbliżoną. Większość usug i udogodnień - co od dawna jest standardem w coworkingach - jest wliczona w cenę najmu. Ale można się spotkać z wyjątkami gdzie na przykład za serwis kawowy czy drukowanie trzeba płacić dodatkowo. W ofercie dominują niezależne pokoje biurowe - odchodzenie od dominacji potężnego openspace to trend zauważalny w Polsce od paru lat.
Obszerne omówienie tematu coworkingu w Trójmieście znajdziesz w artykule PropertyNews.pl który powstał na bazie ankiety przeprowadzonej na początku roku przez Biuro na Miarę wśród operatorów trójmiejskich powierzchni coworkingowych.
Polecamy podobne wpisy:
Ceny biurek w Polskich coworkingach
Świat (coworkingu) po pandemii
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz