czwartek, 18 maja 2023

Ceny biurek w polskich coworkingach

 

Niedawno powstał raport o stanie polskiego coworkingu z którego możemy się dowiedzieć m.in. ile trzeba zapłacić za wynajem biurka w różnych miejscach Polski. Warszawa jest przy tym niekwestionowanym liderem - zarówno w ilości miejsc do pracy jak i w wysokości kosztów wynajmu.
Ceny biurek w polskich coworkingach - raport Coworking in Poland 2023
Kolaż grafiki: biurco
 

Raport „COWORKING IN POLAND” przygotowany został przez REDD (dostawcę danych o nieruchomościach komercyjnych w Polsce) i Finne (wyszukiwarkę nieruchomości komercyjnych) i tam odsyłamy po szczegółowe dane.

Nie powinno być zaskoczeniem, że Warszawa ma najbogatszą ofertę wynajmu - tutaj elastyczne powierzchnie biurowe zajmują niemal 160 tysięcy metrów kwadratowych a biur coworkingowych (szeroko rozumianych) działa blisko setka, podczas gdy w kilku innych dużych miastach Polski jest ich ponad trzykrotnie mniej a poza tą czołówką odnajdować będziemy tylko pojedyncze miejsca.

Wróćmy do Warszawy - jakie są koszty korzystania z coworkingu w stolicy? Najtańsze są oczywiście warianty elastyczne gdzie nie otrzymujemy własnej przestrzeni ani nawet własnego biurka - korzystamy z biurek w systemie hot-desk w otwartych przestrzeniach. Koszt miesięczny potrafi jednak przekroczyć 700 zł choć bardzo dużo zależy tu od wybranego wariantu, gdyż takie miejsce pracy możemy wynajmować nawet na godziny a i zakres powiązanych usług jest bardzo zróżnicowany w zależności od wybranego biura coworkingowego.

Znacznie łatwiej jest porównać wynajem dedykowanego, czyli prywatnego miejsca pracy wynajmowanego w systemie miesięcznym. I tak koszt wynajęcia prywatnego biurka we wspólnej przestrzeni warszawskich biur coworkingowych waha się pomiędzy 500 zł a nawet 1800 zł w topowych lokalizacjach i budynkach o najwyższym standardzie biurowym.

W tym porównaniu z czystym sumieniem możemy polecić biurka dedykowane w warszawskim biurco - ich wynajem w śródmiejskiej lokalizacji to przystępne 700zł miesięcznie. I - co ciekawe - nie są ulokowane w dużym open-space a w kameralnych, najwyżej czteroosobowych pokojach co zapewnia dużą prywatność, bezpieczeństwo i ciszę. Tę ofertę znajdziesz pod tym linkiem: biurco.pl/miejsce-pracy.

Z raportu „COWORKING IN POLAND” wynika iż na polskim rynku biurowym pojawiło się w ostatnich latach bardzo dużo przestrzeni wynajmowanych w systemie elastycznym do których należą również coworkingi, i powierzchnie te zaspokajają potrzeby różnych grup pracowniczych — od freelancerów i drobnych przedsiębiorców, po pracowników korporacyjnych. Tym sposobem coworking (choć rozumiany baaardzo szeroko) stał się istotnym elementem polskiego rynku nieruchomości komercyjnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum