piątek, 26 lutego 2010

flexipraca

Flexipraca to jeszcze jedno określenie na tzw. telepracę* (jakoś osobiście bardzo nie lubię tego określenia - uparcie, choć pewnie niesłusznie kojarzy mi się z telemarketerem - a to już tylko krok do znienawidzonego zjawiska;), pracę poza etatem i poza biurem na własny rachunek. Z terminem flexipracy spotkałem się na blogu niejakiej Aleksandry, która - słusznie oczywiście! - dostrzegła związek tegoż z coworkingiem. I powstał kawałek wpisu na ciekawym blogu. Zachęcam do odwiedzenia pracujflexi. Znajdziecie tam sporo własnych przemyśleń autorki o pracy w domu.

*/edit
Zgodnie z wpisem komentarza dopisuję sprostowanie, flexipracą jest: część etatu, umowa zlecenia, ruchome godziny (np. rozpoczynania i kończenia pracy), skondensowany (skrócony) tydzień pracy, job sharing, telepraca (praca zdalna), częściowa praca zdalna, praca czasowa (tymczasowa), samozatrudnienie, system Kopovaza (pracodawca i pracownik w umowie o prace określają jedynie ogólną liczbę godzin pracy w danym okresie), praca dorywcza, indywidualny czas pracy, ROWE (Results Only Work Environment) – środowisko pracy zorientowane tylko na rezultaty, kontrakt - jednym słowem każda forma zatrudnienia, która nie jest pracą na etat w schemacie 9-17, 5 dni w tygodniu.

2 komentarze:

 1. No i zostałem postawiony do pionu przez Aleksandrę! Za uproszczenie definicji flexipracy. Znaczne uproszczenie jak zorientujecie się po przeczytaniu tekstu niżej :)

  Czy prędzej więc prostuję i podając za blogiem pracujflexi.pl flexipracą jest: część etatu, umowa zlecenia, ruchome godziny (np. rozpoczynania i kończenia pracy), skondensowany (skrócony) tydzień pracy, job sharing, telepraca (praca zdalna), częściowa praca zdalna, praca czasowa (tymczasowa), samozatrudnienie, system Kopovaza (pracodawca i pracownik w umowie o prace określają jedynie ogólną liczbę godzin pracy w danym okresie), praca dorywcza, indywidualny czas pracy, ROWE (Results Only Work Environment) – środowisko pracy zorientowane tylko na rezultaty, kontrakt - jednym słowem każda forma zatrudnienia, która nie jest pracą na etat w schemacie 9-17, 5 dni w tygodniu.

  Wypomniana mi nieścisłość wynika po części z faktu, że określenie "telepraca" często używane jest w dość szerokim znaczeniu, zagarniającym i część wyszczególnionych powyżej form pracy i zatrudnienia.

  A mnie nawet podoba się określenie "flexipraca" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo serdecznie dziękuję za sprostowanie:) Z wesołym pozdrowieniem:

  Aleksandra
  Pracujflexi.pl

  OdpowiedzUsuń

Archiwum