poniedziałek, 29 sierpnia 2022

Sala konferencyjna na godziny – dla kogo takie rozwiązanie jest najlepsze?

 

Sale konferencyjne od dawna towarzyszą biznesowo-biurowej działalności, dziś jednak wykorzystywane są nie tylko podczas dużych, formalnych spotkań czy szkoleń ale też w rozmowach biznesowych, poufnych negocjacjach, rekrutacjach, spotkaniach koordynacyjnych czy mało formalnych a twórczych prezentacjach i burzach mózgów. Różnorodny charakter spotkań i duża dynamika prowadzenia biznesu powodują, że miejsca służące spotkaniom muszą podążać za potrzebami. Sale konferencyjne, czy szerzej mówiąc - sale spotkań do wynajęcia na godziny to odpowiedź na potrzeby elastyczności i różnorodności.Sala konferencyjna na godziny – dla kogo takie rozwiązanie jest najlepsze?
Foto: Biurco

Dla kogo są sale konferencyjne na godziny? Można powiedzieć, że dla każdego. Jednak są szczególne grupy dla których wynajęcie sali na godziny jest idealne.

Sala dla osoby pracującej w domu

Nierzadko potrzebują odbyć choćby krótkie ale jednak formalne spotkanie z klientem, współpracownikiem czy innym przedsiębiorcą z którym łączą go interesy - choćby z księgową pracującą zdalnie. Z oczywistych powodów spotkanie biznesowe w mieszkaniu traci dużo z biznesowego charakteru, a i nie każda domowa przestrzeń takie spotkanie zmieści. W kawiarni lepiej niż w domu ale to ciągle nie ten klimat i nie ta wygoda. Dopiero wynajem sali spotkań czy sali konferencyjnej zapewnia biznesową wygodę. Ponieważ najczęściej spotkania takie trwają nie dłużej niż dwie - trzy godziny, kluczem jest tu jednak oferta wynajmu sal na godziny - nie każde miejsce oferuje możliwość tak krótkiego wynajmu preferując wynajem sal przynajmniej na pół dnia lub nawet cały dzień..

Sala dla zespołów projektowych pracujących zdalnie

Mimo iż praca zdalna stała się w pewnych branżach bardzo popularna i powszechnie stosowana, to mimo wszystko nic nie zastąpi zebrania zespołu w jednym miejscu - burza mózgów i rozwiązywanie problemów najlepiej przebiega podczas fizycznej obecności wszystkich w jednym pomieszczeniu - interakcje są szybkie i spontaniczne, błyskawicznie widać reakcję na wypowiedzi. Wynajem sali na godziny pozwala organizować takie spotkania w sposób żywiołowy, zgodnie z aktualną potrzebą a nie według sztywno określonego grafiku. Jednocześnie nie każda frma w której, lub dla której, pracują takie zespoły posiada odpowiednią salę we własnych zasobach lokalowych.

Firmy bez sali konferencyjnej

Niewielkie przedsiębiorstwa, warsztaty czy zakłady produkcyjne, które potrzebują reprezentacyjnej sali konferencyjnej na formalne spotkanie a nie posiadają takiej we własnej siedzibie skazane są na wynajem sal. To wbrew pozorom dość częsta sytuacja w niewielkich przedsiębiorstwach - po prostu sala konferencyjna potrzebna jest na tyle rzadko, że wydzielanie na stałe osobnego pomieszczenia na ten cel byłoby ekonomiczną rozrzutnścią. Przedsiębiorstwa takie mogą potrzebować sali raz na kilka tygodni czy nawet miesięcy na kilka godzin, na przykład w celu odbycia rozmów z kontrahentem czy partnerami biznesowymi. W takim przypadku wynajem sal konferencyjnej na godziny jest wybawieniem.

Miejsce spotkań dla firmy zamiejscowej

Wszelkie firmy zamiejscowe, które potrzebują miejsca na krótkie, ale formalne, biznesowe spotkanie w centrum miasta. To częsta sytuacja w przypadku organizacji rekrutacji pracowników czy spotkań kancelarii prawnych z indywidualnymi klientami. W takich sytuacjach możliwość wynajęcia sali tylko na kilka godzin jest najlepszym możiwym rozwiązaniem. Jednocześnie dobrze aby sala do wynajęcia na godziny była dostępna w centrum miasta z doskonałą komunikacją.

Dostępność sal na godziny

Osobnym zagadnieniem jest łatwa dostępność wynajmu sal konferencyjnych na godziny. Po pierwsze nie jest wymagana znacznie wcześniejsza rezerwacja - sale na spotkanie można umówić w każdej chwili, czasem nawet w dniu planowanego spotkania. Po drugie procedury wynajmu sali na godziny są szybkie i proste - wystarczy telefon lub mail, nie jest wymagane podpisanie umowy, czy przedpłata. Wynajęcie sali na godziny jest równie szybkie i łatwe jak zamówienie kawy w kawiarni.

Podsumujmy jakie korzyści daje wynajem sal na godziny w centrum miasta

  • elastyczność wyboru terminu i czasu trwania wynajmu 
  • koszt dostosowany do potrzeb 
  • prestiżowe miejsce w dogodnej lokalizacji 
  • profesjonalna przestrzeń, wyposażenie i obsługa spotkania 
  • nie ponoszenie kosztów urządzenia i utrzymania własnej sali 
  • prosta logistyka korzystania z sal na godziny

Nasze sale w BIURCO Centrum Biurowym Twarda 44 sprawdzą się w wielu sytuacjach - od poufnych rozmów w cztery oczy, przez formalne spotkania biznesowe po szkolenia i webinary. Czy są także świetną opcją właśnie dla Ciebie?

Czekamy na Ciebie - zarezerwuj salę konferencyjną na godziny już teraz!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum