wtorek, 13 maja 2014

Korporacja - kraina szczęśliwości

Praca 5 godzin dziennie, bez stresu i krzyczącego szefa w miłej, przyjaznej atmosferze w ładnym, cichym biurze. Do tego relaks, masażysta w razie potrzeby... i roczny urlop na podróż dookoła świata. No tak - myślisz, że znowu będzie o coworkingu. Niespodzianka! To warunki pracy w korporacji!


Warunki pracy w korporacji - kraina szczęśliwości

Tak, cuda się zdarzają.Choć w tym zakresie mogłyby być normą;) Są takie korporacje gdzie człowiek jest najważniejszy (sic!). Firma zapewnia nie tylko doskonale wyposażone biuro - urządza je tak aby pracownik czuł sie w nim komfortowo, umożliwia różne formy aktywności, w tym także relaks, dba o dobre samopoczucie i dobre relacje pomiędzy pracownikami, buduje płaską, poziomę strukturę zarządzania, pozwala godzić życie prywatne i zawodowe - generalnie stawia na współpracę i współodpowiedzialność. Oczywiście człowiek jest najważniejszy ponieważ szczęsliwy jest lepszym pracownikiem, a dzięki temu firma odnosi sukcesy - w takim modelu obie strony odnoszą korzyści! Z pewnością słyszałeś o niesamowitych, "relaksujących" biurach Googla czy Facebooka i elastyczności pracy. Ale to firmy dość specyficzne, także w sensie rynku pracowników i - powiedzmy to szczerze - odjazdowy charakter biura, dowolność czasu pracy i bonusy jak np. darmowe kantyny w 100% służą eksploatacji pracownika. Ale są też inne firmy w innych branżach - bardziej tradycyjnych, gdzie i pracownik jest bardziej tradycyjny, z rodziną, planami na przyszłość, kredytem, ale i marzeniami. O tym jak korporacja stworzyła świat szczęśliwych pracowników (i wypracowała własny sukces) przeczytasz w artykule Tomasza Molgi który gorąco polecamy Ludzie z Marsa. Jak korporacja stworzyła świat szczęśliwych pracowników.

Cuda się zdarzają. A może to jednak norma - choć niedościgniona. Na razie trzeba dużo szczęścia aby dostać pracę w takiej firmie - nie jest ich wiele a rotacja pracowników jest bliska zeru. Jesli jednak rzuciłeś korporację nie doczekawszy takich możliwości i pracujesz na własny rachunek w pustym domu - atmosfery takiej firmy idealnej zaznać możesz w coworkingu. (Cóż - a jednak było o coworkingu;)
Podobne wpisy:
Miejsce pracy freelancera.
Open space - reaktywacja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum