poniedziałek, 5 sierpnia 2013

Breakmenu, czyli przerwa na lunch

Chcemy dziś przedstawić niezwykle użyteczny serwis, który powie Ci co okoliczne restauracje oferują dziś na lunch. A dlaczego akurat my zajmiemy się tą prezentacją? Ponieważ twórcą świeżutkiego jeszcze serwisu jest użytkownik naszego coworkingu:)

Breakmenu - co okoliczne restauracje oferują dziś na lunch

Czym jest breakmenu

Zapewne nie raz myśląc o obiadowej przerwie w pracy zastanawiałeś gdzie jest dziś najsmaczniejsza i najlepsza oferta lunchowa - dzwonisz do restauracji, zapisujesz się do newsletterów, czytasz maile, wchodzisz na kolejne strony internetowe... Paweł Głowacki pracując w biurze coworkingowym obserwował te poszukiwania na żywo, nierzadko biorąc w nich udział i działania takie wydały się mu mocno nieefektywne. Pomysł, jak zwykle to bywa, przyszedł nagle! Postanowiłem rozwiązać ten problem tworząc serwis, w którym użytkownicy w prosty sposób zapoznają się z menu restauracji zlokalizowanych najbliżej ich miejsca pobytu - mówi dziś Paweł, pomysłodawca i współtwórca serwisu breakmenu.com. Po tygodniu działała już pierwsza wersja serwisu z lokalnymi restauracjami, którą można było pokazać kolegom i otrzymać pierwszy feedback. A że rzecz działa się jak już wspomnieliśmy w biurze coworkingowym nie obyło się bez międzybiurkowej współpracy - i tak na przykład stroną marketingową projektu zajął się Michał Rachoń. Oficjalnie serwis wystartował 8 lipca.

Jak działa przerwa na lunch

Po rejestracji (która trwa tylko kilkanaście sekund) uzyskujesz błyskawiczny dostęp do ofert lunchowych restauracji z Twojej lokalizacji. Możesz określić i zapamiętać nawet kilka lokalizacji, co może być przydatne dla osób pracujących w kilku miejscach lub w terenie. Oferty są przejrzyście prezentowane wg ceny lunchu i odległości lokalu od Twojej lokalizacji. O zadanej godzinie możesz otrzymywać dzisiejsze menu prosto do Twojej skrzynki. Menu możesz wydrukować aby wspólnie z kolegami i koleżankami z pracy wybrać najlepszą miejscówkę. Możesz wreszcie jednym kliknięciem dzielić się swoimi wyborami w sieciach społecznościowych. Jedną z cenniejszych cech serwisu jest aktualność prezentowanego menu - oferta lunchowa jest codziennie aktualizowana przez pracowników serwisu. A co w przyszłości?

Breakmenu - plany na przyszłość

Oczywiście najbliższy czas to koncentracja działań na rozwijaniu aplikacji m.in. o nowe funkcjonalności, które z punktu widzenia użytkownika mogą być przydatne, oraz powiększanie bazy lokali - na dzień dzisiejszy jest ich już blisko 50 (można zgłaszać własne propozycje na kontakt Breakmenu). Na tym etapie niezwykle cenne są oczywiście wszystkie uwagi użytkowników i ich oczekiwania - zespół czeka na każdy feedback. Nam wydaje się, że przydatną funkcjonalnością byłaby możliwość wydruku mapki z zaznaczonym dojściem do wybranego punktu gastronomicznego. A może prosty system poleceń gdzie warto iść, choćby w formie gwiazdek. W dalszych planach jest rozszerzenie zasięgu serwisu na inne miasta, a może i dalej... Paweł podkreśla, że zależy mu na tym, aby przy okazji wprowadzania zmian aplikacja pozostała intuicyjna i łatwa w obsłudze w swojej podstawowej funkcjonalności, jaką jest możliwość sprawdzenia aktualnego menu restauracji znajdujących się w lokalizacji użytkownika serwisu. Na pytanie czy serwis ma przewidziany model biznesowy Paweł zdradza, że jest już przygotowany długoterminowy plan monetyzacji projektu, ale póki co najważniejszy jest rozwój serwisu i na nim zespół skupia siły.

Sprawdź jak wygląda na breakmenu lunchowa oferta w pobliżu naszego biura coworkingowego!
Podobne wpisy:
W poszukiwaniu kotleta
Start-upy za drzwiami

3 komentarze:

  1. Super sprawa, ja juz niejednokrotnie korzystalam z Breakmenu w czasie lunchu w pracy, a pracuje w centrum Warszawy, wiec jestem zadowolona.

    OdpowiedzUsuń
  2. Szybki i wygodny sposob zeby zlokalizowac dobra knajpke w okolicy. Dzieki breakmenu nie musze juz dzwonic po lokalach tylko mam wszystko podane jak na tacy. Polecam!

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetne, proste narzędzie! Tylko wybór jeszcze mały . Brak mi jeszcze paru miejsc z naszej okolicy, tzn z biurca. Np baru Kercelak, czy stosunkowo nowej sieciówki Firley na żelaznej. Coworker.

    OdpowiedzUsuń

Archiwum