czwartek, 24 maja 2012

Openbar#13 - piknik


OPENBAR - spotkanie integracyjne Użytkowników biurco w plenerze.

Drodzy użytkownicy biurca!, coworkerzy! - nadchodzi kolejny integracyjny openbar. Spotkamy się już po raz trzynasty i mamy nadzieję, że będzie to szczęśliwa liczba, gdyż po raz pierwszy bawić będziemy się w plenerze! Jednym słowem najbliższy openbar to PIKNIK.
Przewidujemy gry i zabawy na świeżym powietrzu, grill, ognisko, a przy ognisku... gitarę! Ale po kolei:

Termin

Ponieważ w większości sami jesteście sobie sterem, żeglarzem i okrętem nie postąpiliśmy zachowawczo i piknik wyznaczyliśmy dokładnie w środku tygodnia:) Spotykamy się w środę 30 maja. Startujemy od 16:00, ale jeśli ktoś nie mógłby być na tę godzinę - bez obaw - program jest długi.

Program

Zaczynamy już od 16:00 okupacją jednego z kilku "domków" na polanie - czyli zadaszonego stołu z siedziskami, który ma być naszą bazą piknikową. Rozpoczniemy od odpalenia grilla na którym w ciągu kolejnych dwóch-trzech godzin będzie można obrobić termicznie upolowaną przez Was (po drodze z biurca:) padlinę. Po zaspokojeniu pierwszego głodu przystąpimy do gier i zabaw ruchowych. Zapewne już od 17:00 będzie można zagrać w niezwykle popularną we Francji grę w bule (na pewno widzieliście francuskie filmy, gdzie grupa starszych panów gra w kulki - to właśnie to:) u nas pełniąca rolę piknikowej zabawy. Będzie też bardziej swojska kometka, czyli badminton (mamy siatkę!). Dla chętnych moglibyśmy też zorganizować piłkę do siatkówki.
O 19:00 przystąpimy do rozpalenia ogniska - ta polana to jedno z dwóch w Warszawie miejsc, gdzie możemy je legalnie rozpalić. Gdy przy nim zasiądziemy przypomnimy sobie czasy młodzieżowych wyjazdów, biwaków i wędrówek - piw...yyy... kiełbasa, gitara i śpiew. Kto umie - gra, kto nie - śpiewa. Bo śpiewać każdy może.

Zaopatrzenie

Biurco zabezpiecza miejsce i wszelkie dodatki (od musztardy przez tacki po kije do kiełbas), oraz wiadro zdrowej wiosennej sałatki "na żyletkach". Po waszej stronie leży zapewnienie sobie padliny na ognisko i grilla, oraz ewentualne napoje regeneracyjne. W bezpośrednim sąsiedztwie polany działa bar pod parasolami oferujący obok grilla także piwo i inne napoje, nie wiemy jednak jak on funkcjonuje poza weekendami, z pewnością nie będzie czynny w godzinach wieczornych.

Miejsce i dojazd

Impreza odbędzie się na piknikowej polanie w Lesie Kabackim, na skraju Parku Kultury w Powsinie (pkt. C na załączonej mapie). Brzmi daleko? Nic bardziej błędnego - niemal na samą polanę dojeżdża... metro. No, może trochę idealizujemy - ale jest blisko - od ostatniej stacji "Kabaty" spacer ok.20 minut. Ostatnia część trasy to szeroka droga gruntowa przez las, mocno uczęszczana przez rowerzystów i spacerowiczów (dla spragnionych ruchu po lewej stronie ciągnie się wzdłuż drogi ścieżka zdrowia). Dojdziemy tak do leśnego skrzyżowania i zaraz za nim skręcamy w prawo na dużą polanę. Po obu jej stronach znajdują się "drewniane domki", czyli zadaszone siedziska - jeden z nich okupować będzie biurco.
Jest również możliwy dojazd od strony Parku w Powsinie, samochodem na parking lub autobusem linii 519 na pętlę (pkt. D na załączonej mapie). Stamtąd pieszo tylko 700m w górę skarpy.Wyświetl większą mapę

edit: Piknik przeszedł już do historii - czas na wspominkowe zdjęcia!

OPENBAR - spotkanie integracyjne Użytkowników biurco w plenerze - piknik.
OPENBAR - coworking biurco w plenerze.
OPENBAR - spotkanie integracyjne Użytkowników biurco w plenerze - ognisko.Zobacz wpisy z poprzednich imprez

7 komentarzy:

 1. Będę, będę, będę:) Mogę wziąć też frisby!
  Krzysiek K.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doskonale! Zapowiada się wzmożona aktywność fizyczna.

   Usuń
 2. ja też będę
  Viki

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny pomysł z piknikiem i miejsce też świetne! Postaram się wpaść koniecznie. Pozdrowienia dla wszystkich!
  Mirek G.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również będę uwielbiam to miejsce i mam z kilku ognisk fajne wspomnienia , a w związku z tym iż lubię pichcić :) to coś przygotuję na grila
  Pozdrawiam
  Robert F.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystko przygotowane, daty i godziny potwierdzamy. Oby tylko pogoda dopisała.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fotograficzny przegląd imprezy już dodany do wpisu. Dziękujemy za obecność i wspaniałą zabawę! Szczególne podziękowania kierujemy do Mariusza - Twoja gra na gitarze była niezastąpionym elementem spotkania:)

  OdpowiedzUsuń

Archiwum