środa, 11 kwietnia 2012

Coworking w Rzeczpospolitej

Z przyjemnością rekomendujemy najnowszy tekst jaki ukazał się w dzisiejszej Rzeczpospolitej, a którego tematem jest coworking w Polsce. Przyjemność jest tym większa, że tekst nie dość, że dobry, to mówi jeszcze o naszym warszawskim biurcu.

Praktycznie cała pierwsza strona dodatku Kariera i biznes poświęcona została coworkingowi. Nie pierwszy raz Rzeczpospolita porusza ten temat, toteż można się było spodziewać dojrzałego opracowania. I nie zawiedziecie się. Artykuł pióra Anity Błaszczak Wolny strzelec we wspólnym biurze pokrótce przypomina czym jest coworking, skupia się jednak na rzeczywistych korzyściach jakie daje taki sposób pracy, oraz pokazuje jak różnorodnie bywa realizowana idea wspólnego pracowania przez poszczególne biura. Dowiemy się, że freelancer, zależnie od upodobania, znajdzie swoje miejsce do pracy tak w postindustrialnej hali jaki i w klimatyzowanym biurowcu, będzie otoczony ludźmi z branży lub wręcz przeciwnie - znajdzie się wśród multidyscyplinarnej społeczności. Wszystko to rzetelnie omówione w oparciu o aktualne wypowiedzi osób prowadzących biura w Polsce i dane z Raportu "Coworking w Polsce".

W drugim tekście poruszony jest ważny wątek, przez nas zwany etatowym coworkingiem. Jak pisze Rzeczposlita "Rozwój coworkingu w świecie to nie tylko zasługa freelancerów, ale i firm, które swych zdalnych pracowników lokują we wspólnych biurach". Z własnych obserwacji możemy potwierdzić, że opisany w tekście 10% udział etatowców wśród coworkerów sprawdza się i w naszym kraju.

Jest wreszcie krótki poradnik (potencjalnego) coworkera - jeśli myślisz o pracy w biurze coworkingowym przeczytaj jak wybrać najlepsze, najodpowiedniejsze dla siebie biuro coworkingowe.

Źródłowy artykuł: Wolny strzelec we wspólnym biurze, Rzeczpospolita


Przeczytaj też wpisy o poruszanych wątkach:
Etatowy coworking
Coworking w Polsce - po raporcie Infakt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum