czwartek, 3 listopada 2011

Coworking w służbie przedsiębiorczości

Wielkimi krokami zbliża się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (16-20 listopada) - przedsięwzięcie, celem którego jest propagowanie idei przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, ich aktywnej postawy wobec życia i poczucia współodpowiedzialności za przyszłość świata. W zeszłym roku w wydarzeniu wzięło udział 115 krajów, a 10 milionów osób uczestniczyło w 37 tysiącach imprez na całym świecie z czego w Polsce odbyło się ich ponad 800! Teraz do Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości przystępują również biura coworkingowe - w tym warszawskie biurco - pod hasłem


Coworking w służbie przedsiębiorczości - biurco partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2011

Na przystawkę i rozgrzewkę przed ŚTP organizowaliśmy już szkolenie Marcina Kosedowskiego OD ZERA dla planujących dopiero otworzyć działalność gospodarczą, pokazujące, że założenie własnej działalności wcale nie jest trudne, a sama działalność to szereg korzyści, a nawet oszczędności. W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i akcji Coworking w służbie przedsiębiorczości przygotowaliśmy w naszym biurze aż trzy wydarzenia:

14 listopada (poniedziałek), w godz. 9:00-16:00
Dzień konsultacji - trwające cały dzień indywidualne porady doradców zawodowych z Urzędu Pracy m.st. Warszawy z zakresu planowania kariery zawodowej, pisania dokumentów aplikacyjnych (CV oaz listu motywacyjnego), a także porady ułatwiające wybór zawodu, zmianę kwalifikacji oraz podjęcie lub zmianę zatrudnienia. Partnerem tego wydarzenia jest Urząd Pracy m.st. Warszawy.
Równolegle Zespół ds. Współpracy z Przedsiębiorcami Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie będzie udzielał osobom planującym założenie własnej działalności gospodarczej informacji na temat instrumentów wsparcia ułatwiających zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej oraz informacji na temat korzystania z instrumentów wsparcia dostępnych dla przedsiębiorców.

15 listopada (wtorek), godz. 18:00
Fleximama robi biznes - prezentacja o tym w jaki sposób flexi służy przedsiębiorcom, jak zrobić z flexi źrodło przewagi konkurencjyjnej oraz co to w ogóle jest flexi i czy warto samamu być flexi - opowie Ola Szałek z portalu Pracujflexi.pl. Ola opowie też o najnowszym projekcie Pracujflexi.pl, skierowanym do mam planujących lub prowadzących własną firmę.
Po przerwie kawowej i lekkiej przekąsce odbędzie się druga część spotkania - Maja Ważniewicz i jej success story - przedsiębiorcza właścicielka lotniczej (sic!) firmy konsultingowej Skyfleet Aviation opowie jak sama w praktyce łączy obowiązki mamy i aktywnego przedsiębiorcy korzystając m.in. z biura coworkingowego.

17 listopada (czwartek), godz. 18:00
Biura karier dla przedsiębiorczości - spotkanie z myślą głównie o pracownikach Akademickich Biur Karier z warszawskich uczelni (choć równie ciekawe może być także dla samych studentów czy absolwentów) edukujące i wprowadzające w tematykę przedsiębiorczości, potencjalnej roli i funkcji biura karier w tym obszarze, w nowoczesnej, aktualnej perspektywie. Spotkanie poprowadzi dr Piotr Kaczmarek-Kurczak z Katedry Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego, spec od akademickiej przedsiębiorczości, a organizatorem jest Stowarzyszenie na rzecz Akademickich Biur Karier.
Po przerwie kawowej i lekkiej przekąsce w drugiej części spotkania - Michał Lach i jego success story - praktyk biznesu, przedsiębiorca roku 2009, twórca firmy K2 Internet, obecnie rozwijający kolejny własny projekt innowacyjnej porównywarki wizualnej podo.pl opowie jak sam zaczynał biznes i co jest ważne dla osiągnięcia sukcesu.


Wszystkie wyżej wymienione spotkania są otwarte i bezpłatne - konieczna jest jedynie rejestracja.

Zgłoszenia zamknięte.

Partnerzy projektu - Coworking w służbie przedsiębiorczości - Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2011

Z ostatniej chwili: a oto ciąg dalszy działań dla przedsiębiorczości - dzień otwarty naszego biura, a na jego zakończenie Wiktor Sarota odpowie na pytanie: Księgowość w biurze czy chmurze?


1 komentarz:

  1. VI Akademickie Targi Pracy JOBBING - WWW.JOBBING.ORG.PL

    OdpowiedzUsuń

Archiwum