piątek, 8 lipca 2011

Co flexipraca ma wspólnego z coworkingiem

Portal promujący elastyczne formy zatrudnienia pracujflexi.pl i Cisco postanowili sprawdzić czy mamy w firmach zaawansowaną technologię. Wspólnie pracują nad raportem, który pokaże, czy mamy szansę na flexipracę w Polsce, czy służą jej rozwiązania technologiczne w polskich przedsiębiorstwach i co wiemy o bezpieczeństwie danych.

Wydaje Ci się że z coworkingiem nie ma to nic wspólnego? Zgadza się, wydaje Ci się. Otóż, jak napisaliśmy przy publikacji i omawianiu wyników ogólnoświatowego badania coworkingu aż 23% coworkerów to etatowi pracownicy firm, niekiedy całkiem dużych firm! W naszym warszawskim biurze coworkingowym również mamy takie osoby choć ich odsetek jest nieco mniejszy - ok. 10%. Niemniej jest to grupa zauważalna. Sądzimy, że podobnie jest i w innych polskich biurach coworkingowych.

O korzyściach jakie płyną z połączenia flexipracy i coworkingu, zarówno dla pracownika jak i pracodawcy więcej napiszemy już wkrótce, teraz zaś kierujemy do "etatowych coworkerów" prośbę o pomoc - jeśli jesteś pracownikiem korzystającym w jakimś stopniu z elastycznych form pracy możesz pomóc w powstaniu ciekawego raportu, przyczyniając się do popularyzacji flexipracy, a przy okazji możesz wygrać routera Linksys - wystarczy że wypełnisz krótką ankietę i zostaniesz fanem Cisco na FB

Temat etatowego coworgingu omawiamy szerzej w osobnym artykule.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum