środa, 13 kwietnia 2011

5 aplikacji, które ułatwiają życie

Kiedy siedzi się w swoim domowym biurze lub przytulnej kawiarni i nie ma jak wezwać firmowego informatyka, który zwalczy psikusy na froncie człowiek-komputer, przydać się może kilka aplikacji, które ułatwią życie. Jeszcze lepiej, jeśli nie trzeba ich ściągać na własny komputer. Poniżej 5 z nich.

1. ZAMZAR
Jeśli załącznik nie chce się otworzyć, bo plik jest dla komputera nieznany, przyda się Zamzar. Wystarczy ściągnąć plik, wybrać preferowany format i wpisać adres mailowy, by dostać nasz plik na skrzynkę. Dotyczy to prawie wszystkich rodzajów plików, również wielu audio i video.

2. GE.TT
Jeden z prostych programów do przechowywania plików. Jeśli plik jest za duży można dwoma klikami umieścić go w Ge.tt i przesłać zwarty link współpracownikom lub klientom. Przechowywanie plików jest tymczasowe – dopóki nie założymy konta, nie ma możliwości archiwizacji.

3. NINITE
Formatowanie nowego komputera i ładowanie ulubionych aplikacji może potrwać nawet cały dzień. Ninite zbiera wszystkie przeglądarki, czytniki i playery i umożliwia szybkie ściągnięcie bez dodatkowych ‘drobiazgów’ w postaci zaśmiecających toolbarów.

4. COPY PASTE CHARAKTER
Do pracy z nietypowymi symbolami (np. prawniczymi) czy dokumentami wielojęzycznymi przydaje się ta prosta aplikacja. Wystarczy otworzyć stronę i po prostu jednym klikiem wrzucać potrzebny symbol w tekst.

5. LUCID CHART
Przydaje się wtedy, kiedy chce się szybko wykonać jakiś diagram bez zabawy w PowerPoint. Umożliwia szybkie wstawianie kształtów, tekstów, opisów i kolorów – wszystko w przeglądarce. Konto w Lucid Chart oznacza możliwość współpracy dwóch osób nad jednym diagramem i przechowywanie pliku do 25 mb.

Przedruk za wiedzą i zgodą magazynu pracujflexi.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum