wtorek, 1 grudnia 2009

Wernisaż Beaty Boguckiej - w biurco

Beata Bogucka
fot. Marcin Gosiewski, Pławna 9

wernisaż malarstwa Beaty Boguckiej

W połowie grudnia szykujemy smakowite wydarzenie. Otóż organizujemy pierwszy wernisaż naszej znajomej artystki Beaty Boguckiej otwierający wystawę jej prac malarskich. Pierwszy oczywiście dla biurco ;)

Za wstęp niech posłuży kilka słów nakreślonych o Beacie przyjacielskim piórem:

Beata Bogucka oczywiście jak każdy, urodziła się. Zrobiła to 27 marca 1966 roku w Katowicach. Ukończoną w 1986 roku naukę w liceum plastycznym postanowiła kontynuować na wydziale operatorskim Uniwersytetu Śląskiego.
Poszerzając warsztat o nowe narzędzia uwalnia obszary niedostępne dla malarstwa, a dzięki doświadczeniom zdobytym przy pracy z kamerą jej obrazy zyskują nowe cechy - postrzeganie świata przez układ optyczny i taśmę. Nieostrość, halacja świateł, aberracje chromatyczne obok koloru i perspektywy nadają jej malarstwu nowych, skądś nam znanych, jakby intuicyjnie rozpoznawanych cech.
Ale to kij, który oczywiście ma dwa końce. Malarska świadomość koloru i kreski jest obecna w plastyce obrazu jej filmów.
Jakby tego było mało Beata kończy kurs animacji i to co wspólne dla plastyki i sztuki operatorskiej w jej rękach zostaje powołane do życia; nareszcie w pełnej symbiozie. Już tylko naturalnym następstwem jest scenografia do bajek, teledysków, a nawet koncertów.
Realizowane dokumenty, reportaże, wideoklipy, uczą ją obserwacji człowieka i jego "przestrzeni zdarzeń".
Rozwój warsztatu operatorskiego nie przerywa pracy pędzlem. W wolnych chwilach maluje i tam jest jej niczym nieskrępowana wolność tworzenia, ukazująca pełnię wrażliwości.
Doskonale opanowane narzędzia ma w ręku,

teraz tylko chwila rozciągniętego czasu . . .

... ja już wiem co to oznacza.

Zbyszek Maziarz

Wystawę urządzamy w naszym biurze, a główna jej część w postaci grafik i olejów zajmie eksponowane ściany naszego open-space'u, który na czas wernisażu przeistoczy się w salę wystawienniczą. Teraz coś dla nieco wtajemniczonych, coś o technice... Grafiki na papierze to technika autorska Beaty; rysowane są mazakami z wykorzystaniem chloru. Prezentowane będzie też malarstwo olejne, akwarelowe i akrylowe.

Garść informacji organizacyjnych:
czas: sobota 12 grudnia, godzina 18:00
miejsce: biurco, Ogrodowa 31/35
wstęp: za zaproszeniami

U w a g a !

Posiadamy do rozdania 10 podwójnych zaproszeń. Aby je otrzymać piszcie na specjalny adres:

pozaproszenie@biurco.pl

Na koniec zapraszamy również do odwiedzenia internetowej galerii artystki Beata Bogucka - zobaczycie tam znacznie więcej miniatur grafik i obrazów. I jeszcze jedno: niektóre z prezentowanych na wernisażu prac można będzie zakupić w trakcie trwania wystawy. Może to świetny pomysł na gwiazkowy prezent?

obrazy Beaty Boguckiej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum