sobota, 5 grudnia 2009

Coworking - ułatwienie w pracy freelancerów

Fragmenty artykułu jaki ukazał się dziś pod tym tytułem na portalu idg.pl:

(...) Coworking to nowy i coraz popularniejszy trend na rynku pracy, który zadomowił się już także w Polsce. W dużym uproszczeniu pod tym terminem kryje się miejsce - najczęściej jest to specjalne przygotowane biuro, do którego za opłatą można przyjść i popracować.
Kto przychodzi najczęściej? To przedstawiciele wolnych zawodów, m.in. dziennikarze, architekci, programiści czy graficy. Szukają tutaj nie tylko możliwości skupienia, ale także podyskutowania czy nawet wzajemnego wspierania się przy wykonywaniu swoich projektów. Czasem powód wizyty w takim biurze jest bardziej prozaiczny: w domu trwa remont lub są w nim małe dzieci, przy których nie da się pracować.
(...) Freelancerzy nie są częścią organizacji, z którą mogą podtrzymywać relacje, nie mają też współpracowników, z którymi mogą przedyskutować swoje pomysły. Biuro coworkingowe jest miejscem, które pomaga w pracy wolnym strzelcom, dając im dostęp do zasobów, których nie mają podczas pracy w domu. Mogą to być choćby specjaliści z innych zawodów, z którymi można wymienić się wiedzą.
(...) Coworking, to również optymalizacja kosztów: wynajmujący biurko mają zapewniony szybki dostęp do Internetu, mogą korzystać za opłatą z drukarek, telefonów czy faksów. Nie musisz kupować projektora do wyświetlania prezentacji, z którego skorzystasz tylko kilka razy w miesiącu - możesz go wynająć na godziny. Tak samo jest z dostępem do sali konferencyjnej: w domu jej nie masz, a tutaj możesz ją wynająć na określony, potrzebny czas. (...)
źródło: idg.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum