wtorek, 13 kwietnia 2021

Spotkajmy się... w pandemiiJuż od przeszło roku znaczna część zawodowej aktywności przeniosła się do sieci. Pracujemy w domowym zaciszu a wszystkie spotkania i dyskusje prowadzimy on-line. Na ile taka forma komunikacji jest efektywna? Czy istnieje dziś, w czasach pandemii, możliwość spotkań w realu? Czy mimo formalnych ograniczeń i zaleceń można zorganizować biznesowe spotkanie? A może rekrutację?


Czy można wynająć salę konferencyjną w czasie pandemii?
Foto: Biurco

Oklepany jest dowcip w którym to mechanik samochodowy tłumaczy lekarzowi przez telefon jak naprawić samochód. Prawdą jest jednak, że w sferę online przeniesione zostało wszystko co możliwe a nawet niezbyt możliwe. Spotkanie twarzą w twarz i bezpośrednia rozmowa jest najbardziej naturalną formą kontaktu między ludźmi - jest to też zwykle forma najszybsza i najbardziej zrozumiała. Dla spotkań wykorzystywaliśmy różnorodną przestrzeń - prywatną i publiczną, o charakterze formalnym i nieformalnym, specjalnie przystosowaną do określonego typu spotkania jak i dość przypadkową. Owszem, nierzadko wybieraliśmy też komunikację zdalną gdy rozmówców dzieliła zbyt duża odległość a czas naglił. Mieliśmy jednak wybór. Dziś mamy go zdecydowanie mniej - wciąż jednak pozostały miejsca w których możemy odbyć efektywne spotkanie na żywo. Miejscem tym z pewnością są biura coworkingowe, które dzięki elastyczności szybko dostosowały swą dzialalnosć do trudnych czasów. Zobaczmy zatem jakie spotkania możemy zorganizować.

Sala na spotkanie biznesowe

Spotkanie biznesowe to bardzoo szerokie pojęcie, będzie to zarówno spotkanie z klientem, jak i współpracownikiem czy wspólnikiem. Może mieć charakter oficjalny jak i bardzo nieformalny. Nierzadko przybierało postac biznesowego lunchu, gdzie podczas posiłku można było omówić interesujące tematy. Krótkie i nieformalne spotkania często organizowano w kawiarniach czy hotelowych holach. Dziś, w dobie ograniczeń epidemiologicznych tych możliwości nie ma. W dalszym ciągu można jednak wynająć salę w centrum coworkingowym - po dokonaniu rezerwacji w przystępnej cenie otrzymamy pomieszczenie o neutralnym ale przyjemnym wystroju, z dostępem do internetu i serwisem kawowym.

Sala na zebranie zarządu

To specyficzne spotkanie, którego organizacja niejednokrotnie wymagana jest prawem - ponieważ zwykle gromadzi większą ilość osób wymaga przestronnego pomieszczenia. Dzisiaj, w dobie koronawirusa - szczególnie przestronnego. Sala, gdzie jeszcze rok temu umieścilibyśmy kilkanaście osób, dziś stanowi bezpieczne miejsca dla najwyżej kilku osób. Zebrania zarządu to często gorące dyskusje, prezentacje wyników, planowanie - potrzebne są wygodne narzędzia jak tablica suchościeralna, rzutnik mulimedialny czy drukarka. I oczywiście nieograniczony dostęp do kawy. Nasze sale zapewniają wszystkie te elementy i pozwalają na organizację spotkania dla 8 osób przy zachowaniu bezpiecznego dystansu społecznego.

Sala na coaching

Osobiste treningi to specyficzne spotkania o bardzo różnym charakterze, zależnym od dziedziny treningu. Pomijając tak specyficzne jak np. wystąpienia publiczne gdzie treningi wymagają zapewnienia warunków dla dużj ekspresji wypowiedzi to większość spotkań odbywa się w kameralnych wnętrzach gabinetów czy nawet co bardziej kameralnych przestrzeniach kawiarni. Tutaj także ograniczenia wynikające z pandemii ograniczyły pole do wyboru miejsca. Kameralna sala spotkań w centrum biurowym może doskonale spełnić rolę gabinetu coacha - przytulne wnętrzne, zasłony, miękkie krzesła - wszystko to tworzy atmosferę dla szczerej rozmowy - a rozmowa to główne narzędzie coacha. Do tego niezwykle przystępna cena wynajmu takiej kameralnej sali spotkań - praktycznie w cenie niegdysiejszej kawiarnianej kawy.

Sala na mediacje

Kompromisy zawsze rodzą się w dyskusji, a potrzeba wypracowania porozumienia występuje tak w biznesie jak i życiu prywatnym. W obu przypadkach pomocny jest - a niekiedy wręcz wymagany prawem - udział wykwalifikowanego mediatora. Mediacje powinny odbyć się na neutralnym gruncie w miejscu zapewniającym dużą poufność - sale spotkań w centrum biurowym są idealnym miejscem na takie mediacje.

Sala na rekrutacje

Wybór pracowników to trudne i odpowiedzialne zadanie. Kandydata trzeba poznać i przetestować. Tutaj nic nie zastąpi spotkania na żywo prowadzonego przez doświadczonego rekrutera; mowa ciała niejednokrotnie mówi więcej niż słowo. A jeśli spotkanie to potrzebne jest miejsce - neutralne, łatwo dostępne dla kandydatów, z możliwością komfortowej i bezpiecznej wielogodzinnej pracy rekrutera. Potrzebne jest też miejsce gdzie przybyły kandydat może poczekać na swoją kolej - najlepszy bowiem harmonogram spotkań nie ustrzeże przed taką ewentualnością.

Sala on-line

Wydawałoby się, że dostęp do szybkiego internetu jest już tak powszechny, że każdy jeśli tylko chce może zorganizować webinar czy inne spotkanie on-line nie wychodząc z domu. I rzeczywiście jest tak bardzo często, od wielu miesięcy ćwiczą to uczniowie i studenci masowo korzystając ze zdalnych wykładów. Kluczowe znaczenie, zwłaszcza w komercyjnym zastosowaniu, ma jakość transmisji nadawcy - połączenie z siecią musi być stabilne i o dużej przepustowości, a miejsce transmisji powinno być odizolowane od hałasu i potencjalnych źródeł zakłóceń. Neutralny wystrój sal pozwala łatwo adaptować go do własnych potrzeb i wpływa na profesjonalny wizerunek jaki przekazujesz na wizji. Takie warunki nie zawsze można uzyskać w domu czy nawet we własnym biurze. Z tej perspektywy wynajęcie sali dla organizacji zdalnego spotkania nie jest dziwne - jest absolutnie uzasadnione.

Biurco oferuje do wynajęcia w centrum Warszawy trzy kameralne sale konferencyjne z dużą, elegancką recepcją - wszystkie opisane wyżej typy spotkań świetnie spełniają się w naszych przestrzeniach. Dzisiaj, dla Twojego bezpieczeństwa działamy w reżimie sanitarnym. Przyjmujemy wyłącznie umówione wcześniej spotkania, sale są dezynfekowane oraz wietrzone przed i po każdym spotkaniu. Na wejściu wszyscy uczestnicy spotkań korzystają z dystrybutorów dezynfekcyjnych. Ograniczyliśmy ilość osób w salach tak aby zapewnić półtorametrowy dystans, zalecamy korzystanie z maseczek.

Biurco - bezpieczne miejsce spotkań biznesowych, rekrutacji i mediacji

Nie odkładaj więc spotkań w nieokreśloną, nieznaną przyszłość, spotkania które są dla Ciebie ważne i istotne dla Twojej firmy możesz zorganizować w każdej chwili - działamy dla Ciebie - zarezerwuj u nas salę, przestrzegaj zasad i działaj!Spodobał Ci się ten tekst? Kliknij

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum