piątek, 6 października 2017

Uwaga, wchodzimy w nadprzestrzeń!

Zapewniamy dostęp do internetu z wykorzystaniem technologii światłowodowej!


światłowód w coworkingu biurco

Internet światłowodowy

Od połowy września osobom pracującym w naszym biurze oddajemy do dyspozycji bardzo szybki i stabilny internet oparty o łącze światłowodowe Orange o deklarowanej przepustowości do 600Mb.


Technologia światłowodowa jest obecnie jedną z najnowocześniejszych technologii teleinformatycznych i najbardziej pewnym sposobem dostępu do Internetu, telewizji czy telefonii z ogromnym potencjałem na przyszłość – możliwości kabli światłowodowych są znacznie wyższe, niż jesteśmy w stanie to obecnie wykorzystać. Największą zaletą światłowodu, zwłaszcza w miejscu takim jak coworking, jest stała szybkość niezależna od ilości korzystających z sieci osób i przetwarzanej liczby danych - transfer w przypadku światłowodu jest nieograniczony.

    Deklarowane parametry łącza światłowodowego:
  • download do 600Mb/s
  • upload: do 60Mb/s
  • stały adres IP

Poniżej screeny wyników kilku speedtestów przeprowadzonych na komputerze podpiętym do naszej sieci LAN - rzeczywisty rezultat na poziomie 100Mb to wynik gigabitowego switcha - ważniejsza jest jednak stabilność i niewrażliwość na ilość podpiętych do sieci użytkowników. Oczywiście prędkość internetu w przypadku połączenia Wi-Fi jest niższa i zależy już od wielu czynników, w tym także od samego komputera, publikowanie testów ma tu więc mniejszy sens - jednak każde stanowisko pracy w naszym biurze ma możliwość przyłączenia do sieci LAN.

speedtest internet coworking biurco
speedtest internet coworking biurco


Łącze zapasowe

Dla bezpieczeństwa zawsze mieliśmy drugie, całkowicie niezależne łącze internetowe - i tak też będzie w dalszym ciągu. Od tej chwili operatorem tego rezerwowego łącza jest UPC a jego deklarowane parametry to: download do 180Mb, upload do 200Mb.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum