poniedziałek, 1 grudnia 2014

Wietrzenie pracowni

Biuro coworkingowe BIURCO, zdobywca tytułu "Firma przyjazna sztuce" zaprasza na wernisaż wystawy retrospektywnej artysty fotografika i malarza – Tomka Staszewskiego.

wernisaż Tomka Staszewskiego

Wernisaż odbędzie się 05 grudnia 2014 o godz. 19.00 w budynku Starej Drukarni ul. Ogrodowa 31/35, róg ulicy Żelaznej. Kilkadziesiąt obrazów zostanie zaprezentowanych w swoim naturalnym środowisku - na sztalugach i przy ścianach wnętrz o studyjnym i postindustrialnym charakterze.

Wystawę śmiało można nazwać "Retrospekcje", gdyż jest zbiorem prac z różnych okresów twórczości z którymi twórcy a) było się trudno rozstać, bądź b) ciągle dopracowywał detale. Dzięki temu możemy prześledzić ewoluujące techniki malarskie od faktur kładzionych impasto, przez doświadczenia laserunkowe do coraz dynamiczniej używanych szpachli do nakładania farb olejnych. Różna też jest tematyka i stylistyka obrazów.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie licytacja obrazu "Życie cudem jest", który jako praca zbiorowa powstawał na warsztatach prowadzonych przez Tomka Staszewskiego (olej na płótnie, technika impasto, wymiary 100x100cm). Jednym z autorów jest Marek Ejsmond-Ślusarczyk - utalentowany i niezwykle obiecujący malarz młodego pokolenia, już w 2009 roku odznaczony honorową odznaką „Zasłużony dla kultury polskiej". Dochód ze sprzedaży pracy zasili Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wyjątkową okazją i gratką dla kolekcjonerów będzie możliwość nabycia w dniu wernisażu wszystkich wystawionych prac w specjalnych cenach - także jako doskonałego Gwiazdkowego prezentu dla siebie lub najbliższych.

Tomek Staszewski (www.exifstudio.com) - zawodowy fotograf sesyjny współpracujący z czołowymi wydawnictwami (min.Weltbild). Specjalizuje się w fotografii portretowej (m.in. Corinne Hofmann, Richardson, Lidia Popiel), produktowej (m.in. marek Lexus, Develey, Kikkonan, Tabasco) oraz erotycznej (uznany i wyróżniony jako mistrz fotografii erotycznej razem z Ellen von Unwerth, Wacławem Wantuchem i Helmutem Newtonem przez miesięcznik "Komputer Świat"). Malarz, wykładowca fotografii, uczestnik prestiżowego programu stypendialnego na wyspie Areoskobing pod patronatem Królowej Danii. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (wystawiany m.in. w Łazienkach Królewskich, Bibliotece Narodowej). Członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Polskiego Związku Fotografów Przyrody. Prezes Stowarzyszenie wspierania Inicjatyw Twórczych "Free ART".

***

Wystawa potrwa do 19 grudnia 2014 - dostępna będzie w salach biura coworkingowego BIURCO w dni powszednie w godzinach 9:00-19:00. Wszystkie prace do nabycia "od ręki". Organizatorem wystawy i wernisażu jest biuro coworkingowe BIURCO oraz EXIF STUDIO, partneruje INTERNATIONAL DREAM 365.

wernisaż sztuki w biurze

wernisaż obrazów w biurze

malarstwo Tomka Staszewskiego w biurze

Tomek Staszewski otwiera wernisaż w biurco

galeria w biurze

Tomek Staszewski z wystawą w biurco

wystawa obrazów Tomka Staszewskiego

wernisaż w biurco

malarstwo Tomka Staszewskiego

wernisaż w biurze coworkingowym

wernisaż Tomka Staszewskiego

Tomasz Staszewski

licytacja obrazu

biuro przyjazne sztuce

biuro coworkingowe

International Dream 365

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum