czwartek, 2 czerwca 2011

Start-upy za drzwiami

Przez blisko dwa lata funkcjonowania gościliśmy przy naszych biurkach już dobre kilkadziesiąt osób (właściwie to blisko setki:), w większości będących zadeklarowanymi freelancerami lub po prostu młodymi przedsiębiorcami na progu rozwoju własnej firmy. Tworzyli i rozwijali swoje przedsięwzięcia, realizowali autorskie pomysły, szukali rozwiązań zawsze przecież pojawiających się problemów. Niejednokrotnie to właśnie wśród społeczności biurco znaleźli pomoc i współpracowników. Nie wspominając o samym miejscu gdzie zawsze mogli liczyć na dobre warunki pracy i sprzyjającą atmosferę. Czas pokazać kilka projektów które wykluły się lub dojrzały za naszymi drzwiami - ale, wbrew tytułowi, nie szukajcie tu pomysłów stricte start-upowych - tę działkę (no, z małymi wyjątkami może) pozostawiliśmy szkole Anieszczaka;)


pracolinia.pl - portal pracy  tymczasowej

Zaczniemy od najmłodszego projektu. pracolinia.pl - portal pracy tymczasowej, choć jak mówi jego twórca - nie tylko tymczasowej. Charakterystyczną cechą portalu są moduły dedykowane różnym grupom odbiorców, osoby poszukujące pracy (moduł kandydaci), agencje zatrudnienia (moduł agencje pracy), uczelnie i szkoły policealne (moduł uczelnie i szkoły), oraz pracodawcy ze szczególnym ukierunkowaniem na mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (moduł pracodawcy). pracolinia.pl to dziecko Marka Janczary nad którym intensywnie pracował od kilku miesięcy wykorzystując swoje osobiste doświadczenia z branży HR. Aktualnie trwa żmudny proces wdrażania projektu.


porównywarka wizualna podo.pl

Kolejny projekt, który po cichu rozwija się za naszymi drzwiami to innowacyjna porównywarka podo.pl. Co ją wyróżnia? Kryteria i sposób wyszukiwania. Podo to pierwsza na polskim rynku wyszukiwarka wizualna, znajdująca produkty podobne do wskazanego. Na pierwszy ogień poszły buty damskie, ale Marta Bruske, dyrektor zarządzający zdradza, że w planach jest dużo większy asortyment. Już dziś w ofercie znaleźć można też buty męskie i dziecięce. Warto dodać że za powstaniem tego projektu stoi Michał Lach - przedsiębiorca roku 2009, twórca K2 internet SA - obecnie jednej z czołowych agencji e-marketingu.


gridmedia

gridmedia.pl Łukasza Różewicza to z kolei przykład udanej inkubacji własnego przedsięwzięcia biznesowego - począwszy od pierwszego pomysłu, przez założenie działalności po udany rynkowy debiut. Dziś Gridmedia świetnie radzi sobie na rynku kompleksowych usług w dziedzinie projektowania i tworzenia stron internetowych, ich hostingu i pozycjonowania. A Łukasz w dalszym ciągu korzysta z biurca lokując w nim swoich współpracowników.


To tylko kilka przykładów różnych działalności i projektów jakie "dzieją się" za drzwiami biurco. Warto zajrzeć za te drzwi osobiście... i może dołączyć do grona coworkerów.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum