wtorek, 19 października 2010

Coworking Europe 2010 - konferencja

Coworking Europe 2010

Coworking rozwija skrzydła, można powiedzieć w całej swej okazałości. Środowiska freelancerów i związane z elastycznymi formami zatrudnienia doprowadziły do organizacji pierwszej europejskiej konferencji dotyczącej coworkingu. W Polsce już mieliśmy podobną konferencję na początku roku we Wrocławiu (pisaliśmy o niej Coworking 2010). Skromna była i korzyści z niej jakby mało wynikło - choć oczywiście inicjatywa cenna to wydaje się, że odbyła się zbyt szybko po prostu, na nieprzygotowanym gruncie. Planowana jednak pod koniec listopada w Brukseli konferencja europejska wydaje się mieć solidne podstawy organizacyjne i bazuje na mocno już rozwiniętym rynku: wg organizatorów w europejskich krajach działa już ponad 140 biur coworkingowych (ich lista wraz z linkami do stron tutaj ), a przecież sporo miejsc nie znalazło się jeszcze na publikowanej liście. Jest więc duża baza doświadczeń.

Głównymi punktami dwudniowej konferencji będą panele dyskusyjne i wystąpienia przedstawicieli rządów i organizacji (m.in. z Komisji Europejskiej), oraz oczywiście prezentacje samych europejskich biur i przedsięwzięć coworkingowych m.in. z Paryża, Londynu i Berlina, ale też z bliskiej nam czeskiej Pragi! Nie zabraknie gościa z ojczyzny coworkingu jaką niewątpliwie są Stany Zjednoczone. W trakcie konferencji zostaną też oficjalnie ogłoszone wyniki ankiety jaką przeprowadzono wśród europejskich coworkerów.

Więcej informacji na stonie konferencji Coworking Europe 2010

Polecamy również powstały ostatnio w Berlinie magazyn, w całości poświęcony coworkingowi deskmag. To dzięki niemu dowiedzieliśmy się o konferencji:) Tam też znajdziecie wyniki berlińskiej ankiety coworkerów.

1 komentarz:

  1. Na stronie głównej konferencji przybywa nowych i ciekawych materiałów dotyczących coworkingu w ogóle. Warto poczytać, ale i zobaczyć bo jest też sporo materiału wideo.

    OdpowiedzUsuń

Archiwum