piątek, 26 marca 2010

Oczami studenta

Właśnie gdy zastanawiałem się nad popularnością (czytaj: ciągle małą;) coworkingu w Polsce wyskakuje taki oto temat: Mobilne Centrum Coworkingu! A cóż to takiego? Pomysł na modułowy, całoroczny pawilon z przestrzenią do pracy i innych zdarzeń dla freelancerów.
mobilne centrum coworkingu - projekt dyplomowy Piotr Straszak
Wg autora projektu Piotra Straszaka pawilon mógłby być lokalizowany na dachach np. bloków z tzw. wielkiej płyty. Domyślać się można niezależności funkcjonalnej i konstrukcyjnej i z pewnością dużej elastyczności w organizowaniu przestrzeni takiego pawilonu. Jedna, samotna wizualizacja to jednak za mało by pokusić się o ocenę pomysłu, a do informacji dotarłem zbyt późno by zobaczyć projekt na wystawie.

Sama jednak idea jest moim zdaniem całkiem nośna i jeśli wyobrazić sobie sytuację w której coworking staje się i u nas bardzo popularną formą organizacji pracy, bloki których mamy nieprzebrane zasoby i to w doskonałych lokalizacjach ciągle czekają nie tylko remontów termoizolacyjnych ale i pomysłu na ich rewitalizację, także społeczną - to kto wie...

Pawilon został wykonany jako projekt dyplomowy na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Autor Piotr Straszak, promotor arch. Paweł Grodzicki.

Rzecz dla mnie tym ciekawsza, że w jednym punkcie czasoprzestrzeni spotkały się dwa zajmujące mnie tematy: coworking i architektura.

czytaj na portalu Bryła

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum