czwartek, 29 grudnia 2016

Dobra zmiana coworkingu

Po zmianach na blogu przyszedł wreszcie czas na zmiany na naszej stronie www - zmiany nie tylko wizualne ale i korygujące nieco cennik naszych usług - zatem dowiedz się co i dlaczego zmieniliśmy.


stary układ strony www odchodzi do lamusa - wprowadzamy nowy, responsywny

Flat design i RWD, czyli zmiany wizualne i funkcjonalne

Zmiany wizualne poszły w kierunku tzw. flat design - jest więc prościej i przejrzyściej. Zmniejszyliśmy ilość obszernych bloków tekstowych, wyeksponowaliśmy istotne hasła, znacząco zwiększyliśmy wielkość czcionki i nieco uprościliśmy elementy graficzne. Ponadto blok menu zyskał stałą pozycję niezależną od przewijanej treści zasadniczej dzięki czemu najważniejsze linki serwisu są pod ręką w każdej chwili.

Przy okazji zwiększa się wygoda dostępu do ikon mediów społecznościowych - zawsze pod ręką będziesz miał linki do serwisów na których jesteśmy aktywni: Facebook i Pinterest oraz Googleplus (gdzie cierpliwie czekamy co też się z tego serwisu ostatecznie wykluje). Nasze kanały pozostały też w innych mediach, jak Youtube, Flickr czy GoldenLine na którym zaczynaliśmy komunikację społecznościową jeszcze w 2008 roku, ale obecnie nie są przez nas intensywnie eksploatowane i zdecydowaliśmy się ich nie eksponować.

Najważniejsza jednak zmiana to wprowadzenie responsywności, czyli dostosowywania się układu strony i jej zawartości do wielkości ekranu na którym przeglądasz nasz serwis. Przy szerokich ekranach menu znajduje się po lewej stronie, przy wąskich staje się blokiem rozwijalnym z górnej belki nie zajmując cennego miejsca. Ponadto zależnie od wielkości ekranu na jakim wyświetlasz naszą stronę pewne elementy układu strony będą się zmieniać lub nawet znikać całkowicie tak aby zachować maksymalną czytelność najważniejszych treści. Układ testowaliśmy na paru platformach, ale jeśli wykryjesz jakieś błędy daj nam znać - wszak nie myli się tylko ten kto nic nie robi.

Ceny głupcze! czyli zmiany w realu

Od początku działalności biurco, czyli od połowy 2009 roku utrzymywaliśmy ceny naszych usług na niezmiennym poziomie, nie zmienialiśmy zakresu oferty, ani zasad rozliczeń. Teraz będzie drobna ale dobra zmiana. Zamiast przydługiej tabelki coworkingowych abonamentów wprowadziliśmy nowe, elastyczne pakiety dostępu do wspólnej przestrzeni pracy gdzie premiować będziemy częste korzystanie - czyli im więcej tym taniej. Ponadto zwiększyliśmy ofertę biur niezależnych oraz rozszerzyliśmy wachlarz pakietów usług biura wirtualnego.

To była dobra zmiana? Mamy nadzieję - bądź przedsiębiorczy i wybierz coworking w biurco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum