środa, 1 stycznia 2014

Podsumowanie roku 2013 w coworkingu

Poświąteczny, leniwy czas relaksu sprzyja podsumowaniu dokonań minionego roku. Powstają podsumowania branżowe i firmowe, a wiele osób robi bilans osobistych osiągnięć - bo oczywiście porażek wspominać nie lubimy;) Zatem i my zapraszamy na podsumowanie roku w coworkingu.

podsumowanie roku 2013 w coworkingu

STYCZEŃ

Rok zaczęliśmy mocnym uderzeniem karnawałowej imprezy tanecznej dla użytkowników naszego coworkingu.

impreza integracyjna

LUTY

Serwis polskicoworking.pl uruchamia interaktywną mapę polskiego coworkingu. Jest na niej już blisko 40(!) biur z czego jakaś połowa to biura dla których coworking jest rzeczywiście głównym polem działalności. Nieco później magazyn Deskmag policzył coworking na całym świecie i doliczył się ponad 100 tysięcy osób pracujących w coworkingach wszelkiej maści!

polski coworking

MARZEC

Za namową użytkowników naszego biura coworkingowego postanowiliśmy dość nietypowo wykorzystać stoły konferencyjne i powołaliśmy do życia Amatorską Ligę Tenisa Biurcowego - od tej chwili w przerwach szkoleń i warsztatów trwała sportowa rywalizacja w ping-ponga. Z jednej strony bardzo odstresowująca zabawa, z drugiej świetne narzędzie społecznej socjalizacji.

gry biurowe

KWIECIEŃ

Wraz z paroma innymi warszawskimi biurami coworkingowymi wzięliśmy udział w warsztatach będących częścią europejskiego projektu Cross Innovation, który ma na celu promocję transferu innowacji poprzez wypracowanie kierunków i narzędzi wsparcia współpracy sektora kreatywnego z pozostałymi działami gospodarki. A miejsca coworkingowe doskonale ułatwiają tę współpracę, głównie przez sieciowanie. Jak się okazało była to pierwsza inicjatywa która złączyła działalność - na razie tylko paru warszawskich coworkingów.

Więcej o warsztatach i projekcie Cross Innovation

MAJ

Wraz z dwoma innymi coworkingami i Włoską Izbę Handlowo-Przemysłową w Polsce współorganizowaliśmy "włoskie śniadanie" - spotkanie prezentujące warszawski coworking grupie włoskich przedsiębiorców którzy zwiedzają europejskie miejsca coworkingowe w ramach projektu Co working Leonardo Project.

Również w maju ruszyła druga edycja ogólnopolskiej akcji Biurko dla Mamy w ramach której kilkadziesiąt biur z całej Polski stwarza preferencyjne warunki do korzystania z coworkingu przez młode mamy chcące powrócić do pracy zawodowej - w elastycznej formie i na własny rachunek.

biurko dla mamy

CZERWIEC

Kolejne spotkanie integracyjne użytkowników naszego coworkingu w sprawdzonej formule łączącej OpenBar z prezentacją podróżniczą jednego z coworkerów.

integracja społeczności coworkingu

LIPIEC

Z początkiem wakacji zapoczątkowaliśmy akcję Twój event - nasza sala. Z przyjemnością oddajemy największą salę szkoleniową na niekomercyjne prezentacje, warsztaty czy barcampy. Masz pomysł, potrzebę, a nie masz sali? Zróbmy coś razem!

sala w coworkingu za darmo

SIERPIEŃ

Przyznajemy - leniuchowaliśmy:) A nawet więcej - daliśmy się wykorzystać... jako tło teledysku Sariusa.

teledysk Sariusa w biurze coworkingu

WRZESIEŃ

W zgodzie z kalendarzem z początkiem roku akademickiego wystartowała w biurcu Akademia Socjomanii - niesamowity projekt prowadzony przez Bartka i Kasię z Socjomanii.

Akademia Socjomani

PAŹDZIERNIK

Na smutną jesień przygotowaliśmy elektryzującą imprezę integracyjną z klubowym koncertem gitarowym.
Zobacz koniecznie - z okazji podsumowania roku zmontowaliśmy wreszcie klip koncertowy Martello:)

koncert klubowy Mariusza Sieraczkiewicza

LISTOPAD

Musimy też wspomnieć coworking w szerszym ujęciu - w listopadzie odbyła się w Barcelonie czwarta już Światowa Konferencja Coworkingowa na której tym razem, dzięki współpracy z Miastem Warszawa były obecne również dwa polskie, warszawskie coworkingi. Trzeba przy tym zauważyć, że te coroczne konferencje same w sobie są już dowodem na to, że coworking dojrzał już do różnych form organizacji, a tymczasem powstają na świecie lokalne i regionalne stowarzyszenia oraz nieformalne grupy współpracy między coworkingami. Więcej w artykule Deskmag Do Coworking Spaces Need A Coworking Lobby?.

W tym miejscu dochodzimy i do naszego podwórka - otóż w Polsce też możemy zauważyć próby współpracy pomiędzy coworkingami. Jej zwieńczeniem były Dni Warszawskich Przestrzeni Twórczej Współpracy - wspólne przedsięwzięcie trzynastu warszawskich coworkingów i hackerspace, Miasta Stołecznego Warszawa oraz projektów Cross Innovation i European Creative Cluster Lab, które miało na celu propagowanie idei coworkingu. W ramach trzydniowego wydarzenia odbył się happening na Starym Mieście, debata z udziałem Wiceprezydenta Miasta oraz dni otwarte coworkingów.

dni warszawskiego coworkingu

GRUDZIEŃ

Wisienką na tegorocznym torcie naszej już tym razem działalności niech będzie rozbudowa biura o kilkadziesiąt metrów kwadratowych i 11 nowych stanowisk pracy dla potrzeb rozwijających się start-upów. Kreatywnego Nowego Roku!

rozbudowa biura coworkingowego


Polecamy również:

Historia coworkingu


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum